Професія зварник завжди була і є на особливому рахунку, адже такі фахівці потрібні практично всюди, будь то промислове будівництво або дрібні побутові роботи. Крім того, великої популярності набирає художнє зварювання металу, яке дозволяє створювати різні предмети, які служать прикрасою і елементами декору.
В нашому училищі з 01.04 по 12.04 була проведена декада з професії “Електрозварник ручного зварювання”. З цієї нагоди відбувся цілий ряд запланованих заходів.
Декаду розпочала подорож в історію зварювання. Учень групи ЕВ-12 Лисенко Богдан підготував доповідь і презентацію на тему: “Електрозварювання: історія виникнення, еволюція та слід України”, в цей же день учні гр. ЕВ-22 презентували свої роботи по раніше виданим темам.
Другого дня викладач Вікторія Іванова познайомила здобувачів освіти з найбільш відомими та неперевершеними спорудами, які виконані зварюванням. Більш детальною була інформація про міст Патона.
За графіком третього дня був оформлений стенд “Моя професія зварник” учнями даної професії. Вдалим та цікавим виявився конкурс по розшифруванню ребусів та головоломок.
Бурхливі обговорення визвав перегляд відео “Цікаві факти про споруду Батьківщина-Мати. Тепер НОВА”.
Нестандартні, з використанням інтерактивних методів навчання, були проведені уроки для учнів гр. ЕВ-12 та ЕРВ-12 – вони стали ще одним стимулом зацікавлення до вивчення предмету.
На завершення декади був проведений конкурс фахової майстерності, в якому брали участь кращі учні гр. ЕВ-12, ЕВ-22, ЕРВ-12, де вони показали свої здібності.
Приємним стало підведення підсумків та нагородження переможців та учасників конкурсу. Ними стали: 1 місце – Канюс Тарас, гр.ЕВ-22, 2 місце – Роман Андрій, гр. ЕВ-22, 3 місце – Печериця Богдан, гр. ЕРВ-12.
Наступним етапом оволодіння професією є виробнича практика на підприємствах, на яку виходять учні з наступного тижня.
15 здобувачів освіти даної професії будуть проходити виробничу практику на ПрАТ Карлівський машинобудівний завод.
Роботодавці шукають досвідчених і грамотних професіоналів, яким притаманні самостійність, рішучість, акуратність в роботі, зібраність і відповідальність.
Сьогодні виробництву потрібні конкурентоспроможні фахівці, здатні адаптуватися до швидких суспільних та економічних змін, технологічних процесів, які вміють обслуговувати складну техніку, машини, устаткування. Для цього потрібно набувати нових знань, багато і наполегливо працювати, щоб оволодіти професійною майстерністю, і творчо, з любов’ю ставитись до обраної справи.