Професії

Переваги вступу

СТИПЕНДІЯ
1250 ГРИВЕНЬ
Без сертифікатів ЗНО
БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ
Безкоштовний гуртожиток
ТРЬОХРАЗОВЕ ГАРЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ

Термін навчання - 3 роки

Електрозварник ручного зварювання.
Водій автотранспортних засобів (категорії "B" і "C")

Кухар. Кондитер

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії "A1", "A2", "B1").
Водій автотранспортних засобів (категорії "B" і "C").
Слюсар з ремонту сількогосподарських машин та устаткування

Оператор комп'ютерного набору.
Касир торговельного залу

Термін навчання - 1,5 року

Електрозварник ручного зварювання.
Водій автотранспортних засобів (категорії "B" і "C")

Оператор комп'ютерного набору.
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії "A1", "A2")
(термін навчання - 1 рік)

ВОДІЙ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Навчиться: керувати  автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії В за різних дорожніх умов. Виконує вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечує належний технічний стан автотранспортного засобу. Буксирує автопричіп повною масою до 750 кг. Перевіряє технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечує справність обладнання відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконує роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Подає автотранспортний засіб під навантаження та розвантаження або до місця посадки і висадки пасажирів. Контролює правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів у кузові автотранспортного засобу малої вантажопідйомності, а також порядок розміщення пасажирів в легкових автомобілях. Усуває технічні несправності, які виникають під час роботи автотранспортного засобу на лінії і не потребують розбирання механізмів. Виконує регулювальні роботи. Заправляє автомобільні транспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформляє дорожню документацію. Надає першу допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод. Керувати  автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії С за різних дорожніх умов. Виконує вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечує належний технічний стан автотранспортного засобу. Керує спеціальним обладнанням, яке встановлене на цих автотранспортних засобах.

Отримає професійну кваліфікацію: водій автотранспортних засобів категорії „В” і „С”

Сфера професійної діяльності
Автомобільні перевезення, вантажні автомобільні перевезення. Водійську працю широко використовують в різних областях сучасного життя: на промислових підприємствах; на автотранспортних підприємствах (в компаніях з автоперевезень, на автобазах, в таксопарках, в автобусних парках і т.д.); в галузях сільського господарства; в автомобільному спорті; в приватному перевезенні. Водій може керувати і вантажним, і легковим, і пасажирським, і спеціальним транспортом. Останнім часом дуже актуальними різновидами професії водій є посади, що поєднують в собі крім водійських функцій і інші, наприклад: водій-вантажник, водій-кур’єр і т.д.

 

Заробітна плата

Від 10 000 гривень

повернутися

ЕЛЕКТРОЗВАРНИК РУЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ

Навчиться: виконувати ручне дугове і плазмове зварювання середньої складності деталей апаратів, вузлів, конструкцій і трубопроводів з конструкційних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів і складних деталей, вузлів, конструкцій та трубопроводів з вуглецевих сталей у всіх просторових положеннях зварного шва. Виконувати кисневе різання (стругання) складних відповідальних деталей з високовуглецевих спеціальних сталей, чавуну і кольорових металів, зварює  конструкції з чавуну. Наплавляти нагріті балони і труби, дефекти деталей машин, механізмів і конструкцій. Наплавляти складні деталі, вузли і складні інструменти. Читати креслення складних зварних металоконструкцій.

Отримає професійну кваліфікацію: електрозварник ручного зварювання 2, 3, 4 розряди

Сфера професійної діяльності

Переробна промисловість. Металургійне виробництво. Виробництво чавуну, сталі та феросплавів.

Переробна промисловість. Виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування. Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій.

Добувна промисловість і розроблення кар’єрів. Видобуток кам’яного та бурого вугілля. Видобуток кам’яного вугілля підземним або відкритим засобом; очищення, сортування, калібрування, дроблення, пресування і т.д. кам’яного вугілля для поліпшення його якості, зручності його транспортування та зберігання.

 

Заробітна плата

Від 15 000 гривень

повернутися

КАСИР ТОРГОВЕЛЬНОГО ЗАЛУ

Навчиться:  перевіряти справність електронного контрольно-касового апарату, заправляти контрольну і чекову стрічки, записувати показання лічильників, переводити нумератор на нулі, встановлювати дататор, одержувати розмінну монету в кількості, необхідній для розрахунку із споживачами, і розміщувати її в касовій шухляді. Ознайомлюватися з асортиментом наявних товарів, виробів і цінами на них. Веде розрахунки зі споживачами за товари, вироби та послуги, підраховує вартість покупки, отримує гроші, пробивати чек, видає здачу. Повертати гроші за невикористаний чек. Усувати дрібні неполадки електронного контрольно-касового апарату. Підраховувати гроші і здавати їх в установленому порядку, звіряти суми реалізації з показаннями касових лічильників.

Перевіряти наявність штрихового коду, інших штрихкодових позначок на товарах та ідентифікувати їх за цією інформацією за допомогою спеціальних засобів штрихового кодування. Вести касовий журнал, складати касову звітність.

Отримає професійну кваліфікацію: касир торговельного залу ІІІ, ІІ категорій

Сфера професійної діяльності

Торгівля охоплює практично усі види діяльності людини і вже зараз неможливо уявити існування людини без електронно-обчислювальних машин.

Чисельність молоді, яка виконує роботу касира торговельного залу постійно зростає.

Розширення та модернізація закладів торгівлі, веде до покращання умов та оплати праці, їх чисельність, безумовно, буде зростати ще більше.

 

Заробітна плата

Від 11 000  гривень

повернутися

КОНДИТЕР

Навчиться:  готувати прості масові торти, тістечка та інші поштучні кондитерські і хлібобулочні вироби з нанесенням трафаретного малюнка за еталоном однією фарбою або з нескладним поєднанням фарб із різних видів сировини (борошняної, сирної маси або посипок). Виготовляти різні види тіста, кремів, начинок, фаршів; готувати напівфабрикати, штампувати, формувати та викладати вироби на листи. Оздоблювати вироби помадкою, кремом тощо. Випікати (смажить) вироби. Визначати готовність тістових заготівок до випікання, садить їх у піч або у варильні (пекарські) шафи, стежити за процесом випікання, закінченням (варіння) виробів, виймати їх, охолоджувати.

Отримає професійну кваліфікацію: кондитер 3-го розряду

Сфера професійної діяльності

  • На підприємствах громадського харчування (ресторан, кафе, їдальня, буфет, чайна, закусочна).
  • У медичних установах (лікарня, санаторій, оздоровчий табір).
  • В освітніх установах: школах, дитячих садах, інститутах, коледжах, технікумах, училищах.
  • На заготівельних фабриках, фабриках-кухнях, комбінатах з виготовлення напівфабрикатів.
  • У магазинах кулінарії.
  • Можна спробувати організувати власний бізнес.

Заробітна плата

Від 7 000  гривень

повернутися

КУХАР

Навчиться:  проводити процеси первинної кулінарної обробки сировини. Здійснювати допоміжні роботи з виготовляння страв та кулінарних виробів. Формувати та панірувати напівфабрикати. Готувати страви та кулінарні вироби, які потребують нескладної кулінарної обробки: варить, смажить, запікає та випікає вироби. Виготовляти страви з концентратів. Порціонувати (комплектувати), роздавати страви масового попиту. Виготовляти та порціонувати напівфабрикати з риби, яловичини, свинини, баранини. Здійснювати підготовку риби осетрових порід до теплової обробки. Готувати птицю для варіння та смаження. Готувати страви та кулінарні вироби масового попиту із застосуванням різних способів теплової кулінарної обробки. Виготовляти холодні страви та закуски: салати овочеві, з м’ясом, вінегрети, рибу під маринадом, холодці тощо. Варити бульйони (м’ясні, м’ясо-кісткові, рибні, грибні) та супи (заправні, пюреподібні, холодні, солодкі, молочні). Готувати різні види пасерування та соусів на бульйонах, молоці, сметані. Готувати другі страви з м’яса, риби, овочів, круп у вареному, тушкованому, запеченому, смаженому вигляді (м’ясо відварне, рибу відварну, смажену, парову, овочі фаршировані, запіканки з овочів, круп, молочні страви тощо). Готувати гарячі та холодні напої, солодкі страви. Готувати прісне здобне, дріжджове тісто, формувати та випікати з нього вироби. Видавати виготовлені страви.

Отримає професійну кваліфікацію: кухар  4 розряд

Сфера професійної діяльності

  • На підприємствах громадського харчування (ресторан, кафе, їдальня, буфет, чайна, закусочна).
  • У медичних установах (лікарня, санаторій, оздоровчий табір).
  • В освітніх установах: школах, дитячих садах, інститутах, коледжах, технікумах, училищах.
  • На заготівельних фабриках, фабриках-кухнях, комбінатах з виготовлення напівфабрикатів.
  • У магазинах кулінарії.
  • Можна спробувати організувати власний бізнес

Заробітна плата

Від 8 000  гривень

повернутися

ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК

Навчиться:  виконувати найпростіші роботи під час облицювання керамічними та іншими плитками. Знатиме: види основних матеріалів, що застосовуються для облицьовування плиткою; правила приготування розчину вручну; властивості розчинів та сухих клейових сумішей; способи встановлювання та кріплення плиток; вимоги до якості облицювання; прийоми роботи з вимірювальним інструментом.

Виконувати роботи середньої складності під час облицьовування керамічними та іншими плитками. Знатиме: способи розбивання, провішування та промаячування горизонтальних та вертикальних поверхонь; способи установлювання та кріплення фасонних плиток; правила ремонту підлог та заміни облицьовувальних плиток; способи облицьовування поверхонь натуральними матеріалами.

Отримає професійну кваліфікацію: лицювальник-плиточник 3-го, 4-го розрядів

Сфера професійної діяльності

Будівельні організації України, домобудівні комбінати, ремонтні та експлуатаційні управління міст і сіл відчувають постійну потребу в фахівцях цієї професії.

Заробітна плата

Від 15 000  гривень

повернутися

ОБЛІКОВЕЦЬ З РЕЄСТРАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКИХ ДАНИХ

Навчиться:  перевіряти одержані первинні документи за формою та змістом, у разі відсутності на них обов’язкових реквізитів передавати їх керівнику підрозділу (відділу, управління) бухгалтерського обліку для прийняття рішення. Систематизувати одержані первинні документи, переносити інформацію, відображену в цих документах, у потрібному аналітичному розрізі у відомості (допоміжні відомості, аркуші-розшифровки), виводити підсумки цифрової інформації у цих документах за її видами, напрямами та періодами. На документах, дані яких включені бухгалтером до облікових регістрів, зазначатиме номер відповідних облікових регістрів і порядкові номери запису в них (номер рядка). Готувати проміжні розрахунки, необхідні для здійснення обліку господарських операцій, та подає їх до розгляду. Готує дані та форми документів для розрахункових операцій. Вносити записи в журнали обліку бланків суворої звітності, цінних паперів тощо. Здійснювати реєстрацію документів бухгалтерського обліку, які надходять до підрозділу (відділу, управління). Комплектувати в хронологічному порядку документи після їх оброблення, нумерувати аркуші, складати внутрішній опис документів, засвідчувальний напис справи, підшивати або оправляти, оформлювати обкладинку (титульний лист). Передавати на зберігання або вести формування, систематизацію та зберігання справ у структурному підрозділі.

Отримає професійну кваліфікацію: обліковець з реєстрації бухгалтерських даних

Сфера професійної діяльності

Потреба в обліку доходів і витрат, а також у регулюванні грошових потоків постійно зростає. Це багато в чому визначає високу популярність професії обліковець з реєстрації бухгалтерських даних в наші дні. Фахівці фінансового сектора економіки дотепер залишаються найбільш затребуваними на ринку і працюють практично у всіх галузях господарства, сфери послуг, фінансових та наукових установах.

Заробітна плата

Від 10 000  гривень

повернутися

ОПЕРАТОР КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ

Навчиться:  виконувати операції з базами даних на комп’ютерному устаткуванні (введення, опрацювання, накопичення, систематизація та виведення інформації) відповідно до затверджених процедур та інструкцій з використанням периферійного обладнання, систем передавання (приймання) даних; готувати до роботи устаткування: магнітні диски, стрічки, картки, папір; працювати в текстовому редакторі з введенням тексту та його редагуванням; оперувати з файлами, записувати текст на дискету або переносити на папір за допомогою друкувальних пристроїв; виконувати інші операції технологічного процесу опрацювання інформації (приймати і контролювати вхідні дані, готувати, виводити та передавати вихідні тощо); керувати режимами роботи периферійного обладнання згідно із робочими завданнями (підготовка текстів і графічних документів, розрахунків таблиць, переліків, списків тощо); своєчасно застосовувати коригувальні дії в разі появи недоліків у роботі устаткування; доповідати відповідальному працівникові про виявлені відхилення від установлених норм функціонування комп’ютерного устаткування; здійснювати передавання (приймання) інформації по мережах відповідно до вимог програмного забезпечення; постійно вдосконалювати уміння та навички роботи з клавіатурою. У разі необхідності виконувати обов’язки секретаря керівника (організації, підприємства, установи), вести діловодство.

Виконувати роботи в текстовому редакторі з введенням 10-пальцевим методом текстів, які містять спеціальну термінологію, формули, інші абетки тощо.

Отримає професійну кваліфікацію: ІІ, І, категорії

Сфера професійної діяльності

Потреба у фахівцях цієї професії постійно зростає, адже сфера використання персональних комп’ютерів охоплює практично усі види діяльності людини, пов’язані зі сприйняттям, обробкою і передачею інформації і вже зараз неможливо уявити існування людини без електронно-обчислювальних машин.

В сучасному світі працівники цієї професії можуть знайти роботу практично у будь-якій установі чи фірмі, де необхідно:

  • обслуговування комп’ютерних і інтелектуальних пристроїв, систем і мереж обробки інформації та прийняття рішень;
  • комп’ютерна обробка текстової, графічної та образної інформації;
  • обслуговування комп’ютеризованих, інтегрованих і робототехнічних систем.

 

Заробітна плата

Від 8 000  гривень

повернутися

СЛЮСАР З РЕМОНТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ МАШИН ТА УСТАТКУВАННЯ

Навчиться:  розбирати сільськогосподарські машини, комбайни і трактори, готує їх до ремонту. Ремонтувати, складати прості з’єднання і вузли сільськогосподарських машин, комбайнів і тракторів із заміною окремих частин і деталей. Знімати і установлювати освітлювальну арматуру. Виконувати слюсарне оброблення та підганяння деталей за 2 – 14-м квалітетами (5 – 6-м класами точності). Виконувати роботи з застосуванням пневматичних і електричних інструментів та на свердлильних верстатах. Нарізати різьби ручними мітчиками і плашками. Брати участь в ремонті машин середньої складності під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Ремонтувати, складати і регулювати вузли та агрегати середньої складності сільськогосподарських машин, комбайнів і тракторів з заміною окремих частин і деталей. Складати прості і середньої складності сільськогосподарські машини, комбайни і трактори на колісному ходу і здавати відповідно до технічних умов. Ремонтувати, виконувати технічне обслуговування, налагоджувати і регулювати прості машини та устаткування тваринницьких ферм і комплексів. Розбирати агрегати електроустаткування і приладів. Виконувати слюсарне оброблення та підганяти вузли та деталі за 11 – 12-м квалітетами (4 – 5-м класами точності). З’єднувати та паяти проводи, виготовляти їх і заміняти  пошкоджені ділянки. Братиме участь в ремонті складних і особливо складних машин під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Отримає професійну кваліфікацію: слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування 2 (1-2), 3 розрядів

Сфера професійної діяльності

Сільське господарство. Великою перевагою цієї професії є те, що, оволодівши нею, людина може знайти роботу як в державному, так в приватному секторі виробництва, або зайнятись індивідуальною трудовою діяльністю.

 

Заробітна плата

Від 15 000  гривень

повернутися

ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

Навчиться:  Самостійно виконувати сільськогосподарські та інші механізовані роботи на колісних і гусеничних тракторах з потужністю двигуна до  73,5 кВт (до 100 к. с.), сільськогосподарських машинах, що агрегатуються  з  тракторами цієї потужності згідно з вимогами агротехніки  та агротехнології. Комплектувати машинно-тракторні агрегати. Виконувати транспортні роботи на тракторах з дотриманням правил дорожнього руху та правил перевезення вантажів.

Виконувати щозмінне технічне обслуговування та періодичне технічне обслуговування  тракторів, сільськогосподарських машин, на яких працює. Визначати несправності тракторів, причіпних і начіпних знарядь та інших машин, що з ними агрегатуються, усувати їх. Самостійно виконувати технологічні регулювання робочих органів сільськогосподарських та інших машин і пристроїв до них.

Читати нескладні машинобудівні креслення, схеми, користуватися інструкціями з експлуатації машин. Раціонально використовувати паливно-мастильні, гумо-технічні та інші експлуатаційні матеріали і запасні частини. Виконувати слюсарні роботи середньої складності з технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що з ними агрегатуються. Ремонтувати, складати і регулювати вузли та  агрегати середньої  складності тракторів і сільськогосподарських машин із  заміною окремих частин і деталей. Готувати трактори, сільськогосподарські та інші машини і знаряддя до  зберігання.

Самостійно виконувати сільськогосподарські (збиральні) роботи на самохідних зерно- і кукурудзозбиральних комбайнах згідно з вимогами агротехніки та агротехнології. Виконувати слюсарні роботи середньої складності під час експлуатації, технічного обслуговування та ремонту комбайнів. Дотримуватися правил дорожнього руху та правил технічної експлуатації самохідних зерно- і кукурудзозбиральних комбайнів. Додержуватися правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії, особистої гігієни та пожежної безпеки.

Отримає професійну кваліфікацію: категорії А1, А2, В1

Сфера професійної діяльності

Сільське господарство. Великою перевагою цієї професії є те, що, оволодівши нею, людина може знайти роботу як в державному, так в приватному секторі виробництва, або зайнятись індивідуальною трудовою діяльністю.

 

Заробітна плата

Від 15 000  гривень

повернутися

ШТУКАТУР

Навчиться:  виконувати найпростіші роботи під час оштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки. Знатиме види основних матеріалів, що застосовуються для виконання штукатурних робіт та виготовлення гіпсових плит для коробів вентиляції; найменування та призначення ручних інструментів та пристроїв; способи приготування розчинів, крім розчинів для штукатурки спеціального призначення та декоративних; способи підготовки поверхонь під штукатурку; властивості основних матеріалів й готових сухих розчинних сумішей, що застосовуються для виконання штукатурних робіт; призначення та способи приготування розчинів із сухих сумішей; склад мастик для кріплення сухої штукатурки; способи улаштування вентиляційних коробів.

Виконувати роботи середньої складності під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки.  Знатиме склад та способи приготування декоративних розчинів, розчинів для штукатурки спеціального призначення та бетонів для торкретування; види та властивості сповільнювачів та прискорювачів тужавлення; властивості розчинів з хімічними домішками (хлористі розчини, розчини з додаванням поташу, хлористого кальцію) та правила користування ними; способи виконання поліпшеної штукатурки; способи промаячування поверхонь; будову розчинонасосів, цементгармати та форсунок до них; будову затиральних машин; вимоги до якості штукатурних робіт; способи механізованого нанесення розчинів й торкретування поверхонь

Отримає професійну кваліфікацію: штукатур 3-го, 4-го розрядів

Сфера професійної діяльності

Отримавши професію штукатура ви завжди будете користуватися попитом на ринку праці, тому що будівельні спеціальності на сьогодні є першочерговими та високооплачуваними. Професійний працівник потрібен завжди та всюди. Він може працювати як на державному підприємстві (житлово-комунальні, житлово-експлуатаційні контори (ЖЕК), управління капітального будівництва), так і в приватному.

 

Заробітна плата

Від 15 000  гривень

повернутися

Поділитися
Твітнути
Поділитися
Надрукувати
Search
Close this search box.